Inspiracje, motywacje, prezenty!
Jak założyć przez internet firmę w UK?Rejestracja firmy- samozatrudnienia- odpowiednik polskiej działalności gospodarczej. Przejdź do strony HMRC- to odpowiednik polskiego US.
kliknij w zdjęcia, a przejdziesz od razu do strony
Kliknij w zdjęcie, a przejdziesz od razu do stronyGdy nie znasz języka, od razu skorzystaj z Google tłumacza. Prawym przyciskiem myszy wybierz przetłumacz na język polski.


Pojawi się strona z przetłumaczonym tekstem.


Teraz wybierz Zaloguj się lub zarejestruj... Pojawi się okno:


Wybierz Powiadom HMRC jesteś nowy biznes....


Następnie wybierz drugą opcję:

Tutaj pojawi się strona z informacją, która firma może skorzystać z tej opcji. Wciskasz następna

Pojawi się kolejna strona informacyjna, które firmy nie mogą korzystać. Chcesz to poczytaj, nie chcesz wciśnij następna 
Teraz pojawi się pytanie czy posiadasz konto do bramki rządowej? Nie, bo skąd i po co. Więc musisz utworzyć konto. Kliknij załóż konto za mnie :)


Podaj teraz swoje dane:


Ustal hasło:No i w końcu dostajesz nazwę użytkownika. Zapisz ją koniecznie. Zrób zrzut ekranu. 


Gdy wciśniesz następny wybierz podatki, zaznacz okna, które podkreśliłam na czerwono. Tylko to Cię interesuje. Rejestrujesz swoją firmę do płacenia podatków oraz ubezpieczenia społecznego.


A następnie zaznacz opcję samozatrudniony:


Następne pytanie dotyczy daty rozpoczęcia działalności. Możesz wpisać datę do 3 miesięcy wstecz. Nie ma takiej możliwości w Polsce. Dla przykładu wpisałam datę prawie 2 miesiące wstecz.


Po wciśnięciu następna pojawi się strona z info, co jest potrzebne do założenia firmy przez internet. NINo nie jest wcale potrzebne, by założyć firmę. Po kliknięciu następna, pojawi się okno informujące, że musisz wypełnić wszystkie dane, żeby móc zarejestrować firmę. 


Musisz w tym momencie kliknąć w każdy status i wypełnić wszystkie informacje. Na tym zakończę swój pokaz, bo firmę mam już zarejestrowaną i nie chcę jej zdublować. Z dotychczasowych zrzutów ekranu, już się orientujesz, że to bardzo proste. Jeśli mieszkasz w UK adres firmy nie stanowi problemu, bo podajesz adres zamieszkania. Jeśli nie mieszkasz w UK to też nie jest problem. Zarówno w Polsce  jak i w UK istnieją miejsca, często są to start upy, które oferują adres pod firmę za małe pieniądze. Nie trzeba fizycznie przebywać w UK, ani mieć nadanego NINo, żeby być tu przedsiębiorcą. Nie radzę korzystać z usług polskich firm pośredniczących w zakładaniu w UK firmy, bo słono się płaci za coś co jest mega łatwe, a przecież chodzi tutaj o to, żeby założyć firmę za free.

Pozdrawiam
Vika

1 komentarz :

  1. Hej zastanawian sie do czego rejestrowac taka fikcyjna firme? Co z tego mamy? Czy aby po czasie nie przysporzy nam to tylko problemow?

    OdpowiedzUsuń

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka