Inspiracje, motywacje, prezenty!
Jak precyzować swoje cele, marzenia?


Jeśli nie wiesz czego chcesz, to dostaniesz nic lub byle co. Ochłapy, po które nikt inny nie sięgnął. Jeśli nie wiesz czego chcesz, inni Ci to powiedzą, a będzie to zgodne z ich pragnieniami.
Przez 20 lat świadomego życia, samorozwoju i brania odpowiedzialności za swoje życie zgodnie z zasadą, że ja i tylko ja kreuję swoje życie, nauczyłam się precyzowania swoich marzeń, celów. Jest to bardzo istotna sprawa, od której zależy jakość naszego życia.

Wojtek lat 30, rezydent UK marzy o dobrej pracy.
-Dobra to znaczy jaka? Określ cechy dobrej pracy.
-Minimum 2 tyś funtów.
-Wszystko?
-Tak wszystko.
-Czyli jak dostaniesz pracę polegającą na wyciąganiu robaków z odbytów zwierząt, będziesz pracować 70 godzin tygodniowo, przez 7 dni w tygodniu i dostaniesz 2500 funtów, to jest to dla ciebie dobra praca, tak?
-Yyyyy, no nie.
-To jakie cechy według ciebie powinna mieć dobra praca?
-Od poniedziałku do piątku.
-Czyli jak będziesz pracować od poniedziałku do piątku, 70 godzin tygodniowo i wyciągał robaki z odbytów zwierząt za 2000 funtów, to będzie dobra praca, z której będziesz zadowolony, tak?
-No nie. Maksymalnie 40 godzin tygodniowo i żadnych robaków z odbytów kogokolwiek.
-No widzisz. I jakie cechy ma mieć dobra praca?
-Ma być przyjemna, chcę mieć każdy weekend wolny, a nadgodziny dobrze płatne. Chcę pracować z Anglikami, by szkolić język i być doceniany.
Takie rozmowy przeprowadzam z ludźmi, by pomóc im precyzować swoje cele i marzenia. Takie dialogi każdy z nas powinien prowadzić sam ze sobą, nie wszyscy to umieją, ale każdy może się tego nauczyć. 
Zwróć uwagę, że jedyna cecha na początku rozmowy, którą podał Wojtek spowodowałaby, że dostałby pracę za te minimum 2000 funtów, ale wcale nie uszczęśliwiłaby go. Harowałby jak wół, robił rzeczy, które są dla niego obrzydliwe i nigdy nie miałby wolnego. Miałby pretensje do życia, świata i innych, a wystarczyłoby, gdyby umiał prowadzić dialog sam ze sobą i określić precyzyjnie czego chce. 
To tyczy się każdego Twojego marzenia czy celu. Chcesz mieć dom- sprecyzuj wszystko, byś nie popełnił takiego błędu jak ja, gdy marzyłam o domu, ale nie jest on taki jak chciałabym. Zabrakło precyzji. O czymkolwiek marzysz, cokolwiek chcesz, określ wszystkie, maksymalną ilość cech, jakie ma to coś posiadać, byś nie dostał byle czego. Byś nie musiał się wkurzać i szukać tych, których obwinisz za taki stan rzeczy.
Jeśli marzysz o idealnej pracy- określ wszystkie jej cechy. Jeśli to jest dom czy auto- napisz na kartce jaki ma być. Wymień wszystko, markę, wielkość, kolor, a nawet rodzaj okien. 
Wszystko zaczyna się w głowie, a potem się tylko materializuje. Jeśli dobrze sprecyzujesz swoje pragnienia, nic Cię nie zaskoczy. Nie będziesz rozczarowany, a jakość Twojego życia będzie wyższa.

Czego Ci życzę
Vika

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka