Inspiracje, motywacje, prezenty!
Chcę -> robię -> mam #1


Już od dawna wiem, że tylko ja i nikt inny odpowiadam za siebie i swoje życie. Był taki czas, w którym aż ociekałam niedojrzałością i nieodpowiedzialnością. Bo i fakt, że wkraczamy w dorosłe życie z głową pełną nie naszego shitu. Rodzice, nauczyciele, duchowni, ciotki, wujki, wszyscy oni wiedzą najlepiej i uczą cię tego, czego sami zostali nauczeni. Pamiętaj, że żyli w innych czasach. Moi rodzice urodzili się 5 lat po wojnie. Czujesz to?
Mamy XXI wiek. Gdzie Druga Wojna Światowa? A jednak. Była. Moi rodzice jako dzieci biegali po gruzach zbombardowanego Gdańska. Trudno w to uwierzyć, gdy dzisiaj jeździ się po ulicach Gdańska wypasioną furą. Zewsząd patrzą na ciebie bilbordowe uśmiechnięte gęby albo wypięte tyłki reklamujące co się da. Kolorowe światła, neony bijące po oczach. Sklep na sklepie i wszystko czynne non stop. W środku nocy zachce ci się truskawek, wsiadasz w auto i jedziesz do całodobowego Tesco. Masz dowód, wsiadasz w samolot z biletem za 79 PLN i lecisz na drugi koniec Europy. Czego ty możesz nauczyć swoje dzieci mając tyle wolności? A czego mogą nauczyć nas nasi rodzice? Oni wychowali się w czasach, gdy nie było niczego. Większość ludzi urodzonych w latach pięćdziesiątych to chomiki. Chomikują wszystko co się da, bo przecież może się przydać. Jedzą nawet jak są już najedzeni, bo przecież nie może się zmarnować. Tak jakby można było najeść się na zapas. Nie ucz się od nich. Nie dlatego, że są głupi czy starzy, ale dlatego, że ta wiedza na nic się zda w dzisiejszych czasach. Ucz się od tych, którzy dzisiaj mają lepiej, są szczęśliwsi, zdrowsi i bogatsi. Oni mają wiedzę jak, dzisiaj, nie kiedyś.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka