Inspiracje, motywacje, prezenty!
Poniedziałkowy KOPNIAK #2


Zawsze powtarzam Mojemu Panu Mężowi, że kłamać można słowami, ale nie mową ciała. Mowa ciała to najsilniejsza i najprawdziwsza komunikacja między ludźmi. Mało jest ludzi, którzy zagłębili się w ten temat, a szkoda. Świadomość i wiedza na temat komunikacji newerbalnej na każdym kroku w naszym życiu jest bardzo potrzebna. Z cała pewnością stworzę serię postów poświęconych właśnie mowie ciała, ale ten post jest o szczęściu. Skąd więc wstęp dotyczący komunikacji newrbalnej? A to dlatego, że pewni naukowcy przeprowadzili bardzo ciekawe badanie.
Badanie zostało opublikowane online w Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry. 
Pewni sprytni naukowcy zebrali grupę studentów, których poproszono o chodzenie po bieżni, przed którą stał monitor z wskaźnikiem. Wskaźnik przechylał się w lewo, gdy postawa idącej osoby, była typowa dla osoby z depresją czy obniżonym nastrojem. Natomiast w prawo wskaźnik wychylał się, gdy osoba szła po bieżni z postawą osoby szczęśliwej. Przed rozpoczęciem marszu na monitorze wyświetlono liste słów. Jedne pozytywne (np.: ładne, spokój) drugie negatywne (jak ból czy niepokój). Po zakończeniu zadania na bieżni, studenci mieli wymienić jak najwięcej słów, które zapamiętali z wyświetlonej listy.
Studenci, którzy szli wyprostowani, ich tłów podczas marszu był nieruchomy, a ramiona rytmicznie kołysały się (jest to postawa szczęśliwych osób) zapamiętali dużo pozytywnych słów. Studenci z opuszczonymi ramionami, przygarbieni, z głową pochyloną ku ziemie, z kołyszącym się tłowiem na boki i nieruchomymi ramionami (postawa osób z depresją lub obniżonym nastrojem) zapamiętali więcej słów negatywnych.

Teraz już zapewne wiesz skąd ten wstęp. Te badanie było o tyle ważne, o ile świadomość tego, że nasza postawa wpływa nie tylko na nasz nastrój, ale również na to jak odbieramy otoczenie i co z niego zapamiętujemy.
Mówią jaśniej. Jeśli chodzisz jak zombi, ze zwieszoną głową, opuszczonymi ramionami, przygarbiony, jakby ktoś ci wrzucił na plecy 50 kg worek z ziemniakami, to świat jaki widzisz i go odbierasz jest do dupy. Przez taka postawę czujesz się beznadziejnie i widzisz świat właśnie takim. Jesli masz wyprostowaną postawę, patrzysz przed siebie, machasz sobie idąc swobodnie łapkami, świat jaki widzisz i go odbierasz jest piękniejszy, a ty dzięki temu też czujesz się szczęśliwszy.To niesamowite jak postawa naszego ciała może wpłynąć na nasz nastrój, postrzeganie i odczuwanie świata.


Spróbuj, a przekonasz się sam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka