Inspiracje, motywacje, prezenty!
Jak założyć blog krok #3


blog, email, google

Zdecydowałeś się Drogi Czytelniku zacząć samemu rozpocząć pisanie bloga, ale nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć. Jestem tutaj, żeby po części spełnić Twoje marzenie o posiadaniu i prowadzeniu bloga.
Masz już wymyśloną swoją cudowną i niepowtarzalną nazwę. Jeśli nie, przeczytaj jak wymyśleć idealną nazwę dla swojego bloga. Logo też już zaprojektowane i tylko czeka, by je umieścić na blogu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś zapoznaj się z informacjami na temat tworzenia LOGO. Teraz czas na konto email powiązane z Twoim blogiem. Najlepiej jakby jego nazwa była jednocześnie nazwą bloga. Korzystam jak wiele tysięcy ludzi z blogspot.com, dlatego pokaże Ci jak krok po kroku założyć blog właśnie w Google.

Zaczynamy!

Wpisz w swoją wyszukiwarkę google.com, wubierz gmail i odpal przycisk "załóż nowe konto", pojawi się taka oto strona:

Pouzupełniaj to co Google chce, żebyś wypełnił, zaakceptuj warunki i politykę Google i wciśnij następny krok. Google poinformuje się o weryfikacji albo i nie, zależy jaki ma humor :) Gotowe!

Teraz...
Wpisz w wyszukiwarkę blogspot.com, pamiętaj, żeby być cały czas zalogowanym na nowoutworzonym koncie email, jeśli się wylogowałeś, Google poprosi Cię, żebyś ponownie się zalogował. Po wpisaniu blogspot.com będąc zalogowanym otworzy się następująca strona:


Wciśnij Nowy Blog, pojawi się kolejne okienko wyglądające tak:
Należy wpisać nazwę, adres bloga oraz wybrać szablon, później będzie można taki szablon modifikować. 


W tym też ci pomogę. Po wpisaniu nazwy, adresu i wybraniu szablonu, wciskamy magiczny przycisk "Utwórz bloga" i pojawia się takie cóś:Tadam! Gotowe, a to dopiero początek świetnej zabawy, ale i odpowiedzialności wobec swoich czytelników. Pamiętaj, że my blogerzy istniejemy dzięki swoim Czytelnikom. Traktuj ich tak, jakbyś sam chciał być traktowany.

Zapoznaj się z funkcjami bloga, pogrzeb, pomieszaj, popróbuj. Na początek i tak żadne tłumy do Ciebie nie zajrzą :( ale jest to świetny czas na pofisiowanie na swoim blogu, bezkarnie, bez wtop przed czytelnikami. Grzeb w swoim blogu do woli, w końcu jest Twój :)

Koniecznie pochwal się swoim nowym blogiem w komentarzu. Chetnie zobaczę jak Ci idzie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka