Inspiracje, motywacje, prezenty!
Jak założyć blog?

Krok #1
Twoja idealna nazwa bloga, czyli jak nazwać blog?


Nie ma przepisu na idealną nazwę. Nazwa bloga może być powiązana z jego treścią np.: jak-napisać-książkę.blogspot.com, gdzie cała treść bloga byłaby poświęcona wyłącznie jednemu zagadnieniu- pisaniu książki. Nazwa może być powiązana z autorem, np.: jestrudo.pl , gdzie autorką jest Mała Ruda. Zachęcam do czytania jej bloga. Jest tam mnóstwo porad na temat fotografii, napisanych w bardzo humorystyczny i przystępny sposób. Nazwa może odzwierciedlać naturę lub charakter autora bloga: np.: PinkMOODline. Oraz nazwy, które składają się z imienia i nazwiska autora.

Jeśli szukasz gotowca na nazwę, niestety tutaj go nie znajdziesz. Nazwa bloga to tak samo indywidualna sprawa jak nadanie imienia dziecku :) Bo przecież Twój blog to takie Twoje dziecko. Możesz szukać inspiracji wśród znajomych i przyjaciół, którzy dobrze cię znają i dzięki waszej burzy mózgów uda się wpaść na Twoją idealną nazwę bloga. Możesz szukać inspiracji w sieci, na innych blogach. Bawić się słowami, gra słów czasem jest świetnym pomysłem na nazwę bloga, o ile wiadomo, że to gra słów. Tylko nic na siłę, bo im dłużej i silniej będziesz wymyślać, tym gorzej będzie ci to wychodzisz i na koniec, na Twoje nieszczęście nazwiesz swój blog "smarkiznosa" i weź to teraz prowadź. Żadnego nic na siłę!

Mi bardzo spodobała się nazwa "po prostu", ale do szału doprowadza mnie jak ktoś pisze "poprostu", a w nazwie bloga musiałabym albo dodać myślnik, albo podkreślnik, albo jeszcze inny ikśnik, żeby nie nazwać swojego bloga tak jak doprowadza mnie pisownia "po prostu" do szału.  Dlatego zrezygnowałam z tego pomysłu. Nazwa super, ale nie dla mojego bloga. 

Bardzo ważna uwaga. Jeżeli masz w zamyśle zająć się blogowaniem profesjonalnie, wymyślając nazwę dla bloga, sprawdź też czy jest wolna domena na przykład z końcówką .pl dla takiej nazwy. Chociaż... Nie wiem czy taka ważna, bo znam blogi, które nie mają swojej indywidualnej domeny, a mają miliony wejść. Osobiście zakupię domenę, by mój blog miał adres w sieci: pinkmoodline.pl zamiast pinkmoodline.blogspot.co.uk. Uważam, że własna domena z końcówką .pl będzie bardziej przyjazna i łatwiejsza w zapamiętaniu. 

Możesz wziąć przedmioty, które najbardziej odzwierciedlają ciebie, treść bloga i przyglądając się im, wymyślić jakiś strzał w 10.
Sposobów jest wiele, na zainspirowanie się. Najważniejsze, żeby poszukiwanie Twojej idealnej nazwy bloga sprawiało ci przyjemność. To ma być świetna zabawa, a nie MUSZĘ. 

Koniecznie podziel się w komentarzu Twoją idealną nazwą.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka