Inspiracje, motywacje, prezenty!
#1 Poniedziałkowy KOPNIAK

Ciesz się niedzielą! Tak, tak, dobrze przeczytałaś Rybo. Jest poniedziałek, a ty masz cieszyć się niedzielą? Większość osób, które nie lubią poniedziałków, nie lubi ich na tyle, że mają speprzoną całą niedzielę. 

"jutro poniedziałek, ale przechlapane" i tak oto nieszczęsna istota tuła się po domu/mieszkaniu/ogrodzie/ulicy i gdzie tam jeszcze i narzeka, że jutro poniedziałek. Tym sposobem niedziela umyka niepostrzeżenie, przepełniona paskudnym nastrojem i ciągłym przypominaniem sobie i innym, że jutro poniedziałek, a ja przecież niecierpię poniedziałku.

Jak temu zaradzić?

Zadanie na dzisiejszy wieczór.
  1. Zaplanuj ze szczegółami jak spedzisz najbliższą niedzielę. Niedziela jest dniem wolnym nie tylko od pracy, ale także od narzekania. Skoro nie lubisz poniedziałków to nie narzekaj w niedzielę. Zostaw to na poniedziałek.
  2. Zapisz swój plan w notesie/kalendarzu/na serwetce. Napisz co, gdzie, z kim i jak.
Niedziela nie jest też dniem całym do przespania. Jak prześpisz całą niedzielę, to jak masz się nią cieszyć?
  1. Ustaw budzik na 2 godziny później niż w normalny dzień, kiedy wstajesz rano do pracy/szkoły/na wagary. Jeśli zazwyczaj wstajesz o 6 rano, nastaw budzik na 8. Jeśli wstajesz o 8 (farciarz) ustaw na 10. Dwie dodatkowe godziny snu, niż zazwyczaj, wystarczą. Przespany człowiek czuje się gorzej, niż gdy jest niedospany.
  2. Długą, gorącą kapiel zostaw na wieczór. Wskocz pod natrysk i zafunduj sobie szybki, orzeźwiający prysznic. To nie ma być kubeł zimnej wody na głowę, ale ciepły, nie gorący, intesywny strumień wody. Zaspiewaj lub włącz do kąpieli, swoją ulubioną piosenkę, która zawsze wywołuj uśmiech na twojej twarzy.
  3. Zjedz energetyczne sniadanie. Żadnych tłustych parówek, czy bekonu. Płatki śniadaniowe, szklanka soku, owoce.
  4. Zrealizuj swój plan na niedzielę, który właśnie napisałeś.
  5. Wieczorem, po miło i relaksującą, albo miło i sportowo spędzonym dniu, zanuż się w odprężającej, ciepłej kąpieli. Wycisz umysł i ciało przy relaksującej muzyce.
  6. Z taki nastrojem połóż się do łóżka.
Rano obudzisz się wypoczęty i usatysfakcjonowany, a piękne wspomnienia z minionej niedzieli, pozwolą przetrwać ci znienawidzony poniedziałek. Za każdym razem, gdy coś cię wkurzy, albo usłyszysz jak ktoś mówi ze zwieszonym nosem "jak ja nie lubię poniedziałków", odpowiedz, że to dlatego, że miał kiepską niedzielę i nie ma czego wspominać.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

To miłe, że Ci się chciało. Jestem wdzięczna za każdą opinię, również tą negatywną, o ile nie tryska jadem.

Szukaj

Copyright © 2015 pinkmoodline lifestyle blog, rozwój, zmiany, sukces, szczęście | Distributed By My Blogger Themes | Designed By Blokotka